Nowości:

Maraton internetowy czyli krótko o pozycjonowaniu stron www

Maraton internetowy czyli krótko o pozycjonowaniu stron www

Co wspólnego z Twoją stroną internetową ma maraton uliczny? Na pierwszy rzut oka niewiele. Tymczasem okazuje się, że sporo.Po pierwsze, zarówno w maratonie ulicznym, jak i w promowaniu własnych serwisów internetowych bierze udział wiele osób. Nie ma ograniczeń co do liczby współzawodników, zarówno w biegu ulicznym jak i w internecie.Po drugie, tak naprawdę wygrywa niewielka liczba osób będąca w czołówce. Po trzecie, są ludzie, którzy cieszą się jedynie z tego, że wzięli udział w wyścigu, bez względu na przebyty dystans czy miejsce.

Jeżeli chodzi o promowanie strony internetowej, stawka niestety jest o wiele większa. Wiedzą o tym firmy, które na tzw. pozycjonowanie swoich serwisów internetowych przeznaczają spore środki finansowe. Pozycjonowanie to zabieg pozwalający zająć miejsce w czołówce witryn wyświetlanych przez Google na pierwszej stronie wyników wyszukiwania danej frazy (tzw. SERP-ów). Dzięki możliwościom, jakie daje pozycjonowanie stron internetowych, firmy takie pozyskują nowych użytkowników oraz zwiększają swoje obroty finansowe. Pozycjonowanie strony www jest więc formą inwestycji, niezwykle istotną z punktu widzenia przedsiębiorcy realnie myślącego o uzyskiwaniu przychodów w Internecie.

Maraton w Berlinie

Choć w „maratonie internetowym” bierze udział wielu zawodników, Ty poprzez pozycjonowanie swojej strony www z pewnością uzyskasz dobre miejsce, nie otrzymując tak jak pozostali jedynie „pamiątkowego medalu” na odległych podstronach wyników wyszukiwania Google.